PRESSITEADE - Keskkonnaministeerium toetab kodanikualgatust Teeme Ära 2008 kahe miljoni krooniga

Tagasi

05.03.2008


Keskkonnaministeerium on valmis katma Teeme Ära 2008 kodanikualgatuse korras reformimata riigimaalt kogutud prügi käitluskulud kahe miljoni krooni ulatuses.

„Mul on hea meel, et kodanikualgatuse korras on alustatud nii mastaapse ettevõtmisega nagu seda on kogu Eesti prügist puhastamine," sõnas keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. „Eelkõige hindan kampaania korraldajate ja nende partnerite
jõupingutusi, et tõsta elanike teadlikkust prügiga õigesti käitumise osas ning vähendada inimeste sallivust, kui nad peaksid nägema kaaskodanikke, kes prügi lihtsalt metsa veavad," täpsustas minister. Tamkivi sõnul tekib Teeme Ära kampaaniaga Eestimaale vähemalt 40 000 inimest, kes ei vii ise ega lase teistel prügi valesse kohta viia. „Just seda pean Teeme Ära suurimaks väärtuseks," ütles keskkonnaminister.

Hinnanguliselt vedeleb Eestimaal 7000 tonni illegaalset prügi, mille ladestamine läheb tavapäraste hinnakirjade kohaselt maksma 7 miljonit krooni. Hetkel on käimas läbirääkimised jäätmekäitlejate ja prügilatega, et kodanikualgatuse korras kokku korjatav prügi ladestada soodustingimustel.

Eeskuju näitav kokkulepe on saavutatud juba Cleanaway Eesti AS-ga, kes on lubanud oma Tartu ja Viljandi prügilates kodanikualgatuse korras kogutava prügi vastu võtta vaid saastetasu eest. Makstavast saastetasust 75% läheb kohalike omavalitsuste rahakotti.

Sel nädalavahetusel jätkuvad Teeme Ära 2008 eestvedamisel toimuvad prügi kaardistamised maakondades. 8. ja 9. märtsil kaardistab kodanikualgatus Teeme Ära 2008 illegaalset prügi korraga kolme maakonna valdades – Pärnumaal, Põlvamaal ja Saaremaal.

Selle nädala lõpuks peaks üle-eestilises prügiandmebaasis olevate prügipunktide arv ületama 5000 ning arvestuslik maht 4000 tonni piiri. Tervet Eestit hõlmavale prügikaardile saab pilgu peale heita Teeme Ära 2008 koduleheküljel: www.teeme2008.ee

Kõigis kolmes kaardistatavas maakonnas alustame kogunemistega laupäeval kell 10:00. Osalejatele antakse tehnilised vahendid, õpetatakse nende kasutamist ning jagatakse ära tööpiirkonnad. Hommikuse kogunemise käigus võetakse vastu ka vihjeid piirkonna illegaalsete prügipaikade osas nendelt inimestelt, kes ise kaardistama ei tule.

Põlvamaal: Põlvas Kaubanduskeskuse bistroo II korrusel, Kesk tänav 10. Kontaktisik: Piret Palm tel: 5114382

Saaremaal: Kihelkonna maantee ringtee ääres asuvas ökorestoranis Maheköök www.mahekook.ee . Nii laupäeval kui pühapäeval osaleval kaardistajal on võimalik ööbida Saaremaa Ühisgümnaasiumi kaminasaalis, küljealuseks võimlemismatid, kaasa magamiskott.
Kontaktisik: Kristina Tiitson tel: 59 038 753

Pärnumaal: Pärnu linnavalitsuses saalis, Suur-Sepa 16. Kontaktisik: Kaur Kullman tel: 59 040 455

Ühe valla kaardistamine võtab aega umbes 5 kuni 6 tundi. Kuna lumi halvendab kaardistamisel nähtavust, siis toimub kaardistamine vähese lumega või lumevabade valdade piires. Jooksvat infot selles osas saab kõigi kolme maakonna kontaktisikutelt.

Tulijatel palume kindlasti registreeruda (ja soovi korral ka eelistatud vallast teatada) aadressil kaardistamine@teeme2008.ee  või
telefonil 59 041 441.

Kaardistamist toetab telefonide ja GPS seadmetega Nokia ning andmesidega EMT. Kaardistamisprotsessi muudab eriti lihtsaks spetsiaalne tarkvara firmalt Nutiteq.

Järgnevatel nädalavahetusel kaardistatakse illegaalseid prügipunkte Teeme Ära 2008 eestvedamisel Ida-Virumaal (15.-16. märtsil), Rapla- ja Järvamaal (22.-23. märtsil) ning Valga- ja Võrumaal (29.-30. märtsil).

Lisainfo:

Tiina Urm
Meediajuht
Teeme Ära 2008
tiina@teeme2008.ee  
GSM: 59 040 404

www.teeme2008.ee

web by OKIA