PRESSITEADE- Teeme Ära 2008 tõi ümarlaua äärde kokku kõik parlamendierakonnad

Tagasi

16.05.2008

Eile toimus Teeme Ära 2008 eestvedamisel ümarlaud kõikide parlamendierakondade, Politseiameti, Keskkonnainspektsiooni ja Keskkonnaministeeriumi esindajatega. Ürituse eesmärgiks oli ühise arutelu käigus leida lahendused, mis aitaksid säilitada Eestimaad puhtana.

Teeme Ära 2008 eestvedaja Rainer Nõlvak ütles, et "Kõigile Teeme Ära koristusaktsioonis osalenuile on selge, et
jäätmemajanduses tuleb teha ümberkorraldusi. Koristamine on võitlemine tagajärgedega, tungida on vaja probleemi juurteni ja selleks tuleb üle vaadata jäätmevaldkond tervikuna."

Ümarlaual jõuti üksmeelele, et senisest paremini tuleks inimestele tutvustada juba olemasolevaid prügi äraandmise võimalusi - näiteks on elanikkonna teadmised puudulikud rehvide tagastamise võimaluste, jäätmejaamade asukohtade, sorteerimisnõuete ja prügilahindade kohta.

Lisaks pakuti välja uusi ideid - näiteks võtta kasutusele jäätmejaamadesse juhatavad liiklusmärgid, mis sarnaneksid bensiinijaamadesse juhatavate märkidega. Samuti arutati tervisekaitse kaasamist, kilekotiaktsiisi kehtestamist ning kontrolli tõhustamist ehitusfirmade ja rehvifirmade üle.

Riigikogu Keskkonnakomisjoni esimees Marko Pomerants tõi välja ka juba tehtud positiivseid seadusemuudatusi. "Kui seni nõudis jäätmeseadus iga valla kohta vähemalt ühe pakendikonteineri olemasolu, siis uuest aastast hakkab kehtima palju karmim nõue – 1 konteiner 1000 inimese kohta, sõnas Pomerants"

Prügistajate vastutusele võtmise puhul tõi justiitsminister Rein Lang välja võimaluse rakendada prügistajate vastutusele võtmisel senise väärteomenetluse asemel Kriminaalseadustiku võimalusi, mis tähendab prahi metsatoojate senisest tunduvalt karmimat kohtlemist. "Tahame ka väärteo karistuse puhul tuua sisse ühiskondlikult kasuliku töö, nii et prügistaja mitte ei istu arestimajas, vaid heastab oma tegu heakorratöid tehes," ütles justiitsminister Rein Lang.

"Ümarlaual valitsenud konstruktiivne õhkkond ja üksmeel annab lootust, et arutatud seadusetäiendused ka Riigikogus tööse lähevad. Keskkonnainspektsiooni ja Politsei suhtumisest oli näha, et ka järelevalvega on hakatud tõsiselt tegelema. Kõik see lisab lootust, et 50 tuhande vabatahtliku töö Eestimaa metsade puhastamisel ei olnud asjata." rõõmustas Nõlvak.

Lisainfo:

Tiina Urm
meediajuht
Tel. 59040404
E-mail: tiina@teeme2008.ee
www.teeme2008.ee

web by OKIA