PRESSITEADE - Esimene lipujaam on oma töödega valmis saanud Tootsi vallas Pärnumaal

Tagasi

03.05.2008

Koristustalgud on mõnes paigas juba lõpule jõudmas - näiteks Taheva, Karula, Helme, Tõlliste, Pala, Haanja, ja Meremäe vallad on juba puhtaks koristatud. Puhtaks hakkab saama ka üks Eesti prügisemaid paiku - Tartu Hiinalinn.

Lipujaamadesse on üle Eesti kokku veetud juba 774 tonni prügi. Koristajad on SMSi teel teada andnud rohkem kui 16 000 täis korjatud prügikotist.

Harjumaale ja Läänemaale vajatakse mõlemasse maakonda juurde 3-4 multilift prügiautot või ka veoautot, mis saaks aidata prügi äraveol lipujaamadest ladestuspikadesse.

Tänasel koristuspäeval oli väljas vähemalt 40 000 vabatahtlikku, täpsemad andmed saabuvad pärastlõunal. Mõningast puudust tuntakse aga tehnilisest transpordist. Korraldajad oleksid väga tänulikud, kui täiendavad multilift või veoautode omanikud saaksid oma masinatega appi tulla Põlvamaale, Tartumaale, Võrumaale, Pärnumaale, Järvamaale, Lääne-Virumaale ja Raplamaale. Ühendust palutakse võtta telefonil 59040558

Jõelähtmel, Neeme teel avastasid vabatahtlikud lõhkekehale sarnaneva objekti. Kohale tulnud eridemineerijad tegid kindlaks, et tegemist ei olnud siiski lõhkekehaga.

Halliste Lipujaamas Viljandi maakonnas viibib hetkel ka president Toomas Hendrik Ilves, kes homme tuleb ka Tallinna Lauluväljakule kell 17 toimuvale tänukontserdile.

Vabatahtlikud on koristustööde käigus leidnud prügi hulgast ka mitmeid prügi päritolu kohta valgust heitvaid dokumente näiteks Moostest, Toilast, Alajõelt ja mujalt. Täna on koos koristajatega väljas igas maakonnas ka Keskkonnainspektsiooni inspektorid, kes vajadusel tegelevad leitud andmete põhjal menetluse algatamisega. Oma piirkonnas tegutseva inspektori kontaktid saab Keskkonnainspektsiooni valvetelefonilt 1313.

Lisainfo:

Tiina Urm
Meediajuht
Tel. 59040404
tiina@teeme2008.ee

Tatjana Lavrova
Venekeelne meedia
Tel. 59039006
tatjana@teeme2008.ee

Kadri Valner
Regionaalne meedia (v.a. Lõuna-Eesti)
Tel. 59038111
Kadri.v@teeme2008.ee

Ivar Tamm
Lõuna-Eesti meedia
(Jõgeva, Viljandi, Tartu, Valga, Põlva ja Võru)
Tel. 58340638
ivar@elfond.ee

web by OKIA