BNS - Prügikoristusel kogutud prahist ootab veel pool sorteerimist

Tagasi

15.06.2008

Üle-eestilise prügikoristuskampaania korraldajate sõnul ootab mais kokku kogutud enam kui 6000 tonnist prügist umbes pool veel sorteerimist, millega tegelevad edasi vastavad ettevõtted. Kampaania eestvedaja Rainer Nõlvaku sõnul on korraldajad lõpetanud prahi äraveo 17 vahelattu, kust edasi liigub see sorteerimisjaamadesse. Tema kinnitusel kogunes ainuüksi rehve algselt kaardistatust üle kolme korra rohkem ehk enam kui 1800 tonni. "Ülejäänud prahti rehkendame üle 6000 tonni lisaks, millest on praegu sorteeritud alla poole," ütles Nõlvak BNS-ile.

Tema sõnul on näiteks Pärnus sorteeritud 200 tonnist prügist läinud üle 95 protsendi taaskasutusse. "See lisab lootust, et kui me kogu kraami ära sordime, võime oma eesmärgi - 80 protsenti taaskasutada - isegi täita," märkis ta. Sorteerimisvõimsus on Nõlvaku sõnul paraku piiratud ning enamik sorteerimist ootavat prügi asub praegu prügilate või jäätmejaamade territooriumil. Väljaspool prügilaid on tema sõnul vaid paar üksikut prügiplatsi.

Üks selline plats asub Raplamaal Kuusiku alevikus, kus on prügiga kaetud ligi hektari suurune maa-ala. "Kui kogu kraam Kuusikul ära sorteerida, mille eest vastutab osaühing Utileek Lõuna, siis kulub selleks hinnanguliselt kuu aega," selgitas Nõlvak ja lisas, etp praeguseks on platsil olemas ka seni puudunud valve ning piirdeaed. Nõlvak kinnitas, et vabatahtlikud vedamas ja sorteerimas ei käi, vaid selles osas loodetakse koostööpartneritele, kelleks on vedajad ja sorteerijad üle Eesti.

Ühtlasi kutsus ta inimesi, kes peaksid leidma metsa alt sinna kogemata ununenud prügikotte, viima need kohalikku jäätmejaama või neist vähemalt teada andma. "Meil oli üle 50.000 inimese koristamas ja 1300 treilerit vedamas, see pole üldse välistatud, et kuskil on kaks kotti metsavahele jäänud," lausus ta. Samuti on tema sõnul järel veel paar üksikut rehvikuhja, millega tegeleb edasi rehviliit. "Meie tõmbame omalt poolt joone alla järgmisel nädalal ning anname teatepulga tagasi keskkonnaministeeriumile ja keskkonnateenistustele," ütles Nõlvak.


web by OKIA